28 - 29.06.2024
CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI, WARSZAWA
Mess Around x Klub Spatif
13.06.2024

MESS AROUND w SPATIF-ie, czyli mocna rozgrzewka przed Jazz Around Festival!

Tegoroczna, warszawska edycja jedynego takiego festiwalu w Polsce zbliża się tanecznymi krokami. W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski widzimy się już 28 i 29 czerwca. Tydzień wcześniej niezły MESS AROUND czeka nas za to w klubie SPATIF.

3 sceny, 18 koncertów, spotkania z artystami, specjalne strefy i najlepsza muzyka pod słońcem. To wszystko przed nami już w ostatni weekend czerwca. Ale najpierw, wracamy do Was z cyklem MESS AROUND i w tym roku ponownie widzimy się na imprezie rozgrzewkowej tydzień przed festiwalem.  

 

Zagrają finalistki konkursu Jazz Around – Open Stage – Klaudia Marzec i Karolina Wilgus. 

 

Klaudia Marzec, autorka tekstów, muzyki, wokalistka oraz wiolonczelistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swój autorski materiał tworzy od 2020 roku we współpracy z Krzysztofem Brończykiem oraz Michałem Szlempo. W swoich kompozycjach wokalistka stawia na autentyczność oraz siłę przekazu. Na swoim koncie ma obecnie 5 autorskich singli, a z ostanim „Manewr Monachijski” zakwalifikowała się do tegorocznego konkursy Debiuty na 61 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jest również zwyciężczynią konkursów wokalnych, w tym Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość”, podczas którego wykonała swój debiutancki singiel pt. „Ziemija”. Obecnie wokalistka pracuje nad albumem, który ukaże się jeszcze w tym roku. Już przebiera nogami na myśl o koncercie 22.06. 

 

Karolina Wilgus to wokalistka i songwriterka z Katowic, zamieszkała w Londynie. Jej styl to mieszanka brazylijskiej bossa novy i soulu, która łączy lekkie melodie przypominające morska bryzę z introspektywnymi tekstami. W maju, Karolina wydała swój debiutancki EP o nazwie „Growing an Absolute” który ucieszył się zainteresowaniem zarówno w Anglii jak i w Polsce, wraz z licznymi odtworzeniami w BBC Radio London, Soho Radio i Radio 357. Porzuciwszy szkołę medyczną by spełniać marzenia, we wrześniu Karolina rozpocznie naukę ze stypendium na prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. 

 

Harmonogram:  

19.30 – Klaudia Marzec  

20.30 – Karolina Wilgus