28 - 29.06.2024
CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI, WARSZAWA
Jazz Around Festival 2024 w Warszawie!
29.02.2024

Dwa dni z jazzem, funkiem, soulem i groovem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski!

To wyjątkowe wydarzenie, które już trzeci raz przeniesie nas do świata muzyki z najwyższej półki, w tym roku odbędzie się 28 i 29 czerwca. Mamy przyjemność ogłosić, że artyści i artystki tegorocznego Jazz Around Festival wystąpią w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i jego zielonym, parkowym otoczeniu.

Po premierowej edycji Jazz Around Festival w Zamku w Mosznej i zeszłorocznej odsłonie w katowickim NOSPRze i MCK-u, przyszedł czas na stolicę. Zamek Ujazdowski, z jego historycznymi murami i pięknymi ogrodami, stanie się areną dla wyjątkowych zmysłowych uniesień i świeżych odkryć. W ciągu dwóch dni festiwalu będziemy mieli okazję cieszyć się koncertami, improwizacjami, spotkaniami z artystami i dobrym towarzystwem.   

 

Jazz Around Festival prezentuje różnorodne odmiany muzyki okołojazzowej, eksplorując szeroki wachlarz brzmień i stylów. Od funku i soulu po elektroniczne eksperymenty, od world music po fusion, tu każdy znajdzie coś dla siebie.  

 

Od początku towarzysząca nam idea around wyraża otwartość, łączenie różnych perspektyw i podróżowanie przez różne środowiska, kultury czy gatunki. Around może też oznaczać eksplorację różnych brzmień, stylów i tradycji muzycznych oraz otwarcie się na różnorodność artystyczną i kulturową. W praktyce oznacza też nieprzywiązywanie się do jednego festiwalowego miejsca, a podążanie za wpisanymi w ten festiwal ruchem i zmianą.